گردوی من
خانه / محصولات روشنایی / نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم و کاربردها + تصویر
نورپردازی مستقیم و غیر مستقیم
نورپردازی مستقیم و غیر مستقیم : 09129511334

نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم و کاربردها + تصویر

Rate this post
 نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم دو روش رایج و عمومی در نحوه نورپردازی محیط‌های مختلف محسوب می‌شود.در هر یک از این روش‌ها می‌تواند بر نحوه صحیح در استفاده از نورپردازی موثر باشد.
علم نورپردازی + تکنیک‌های نورپردازی به اضافه تجهیزات و ادوات مناسب و با کیفیت در کنار یک طراحی فوق العاده برابر است با یک محیط دلچسب و دل فریب که می‌تواند چشم هر بیننده‌ای را جذب کند.
اما اینکه بدانیم چقدر می‌توانیم از شاخص‌های نورپردازی و تکنیک‌های دقیق در طراحی‌ها به کار ببریم جای بحث زیادی دارد. همانطور که می‌دانید نورپردازی‌ها به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم با استفاده از منابع نوری مختلف قابل استفاده هستند.
حال برای اینکه استفاده از نورپردازی‌ها و تکنیک‌های نورپردازی بتواند جوابگوی نیازهای ما باشد باید تکنیک‌های فنی در هر طراحی مورد توجه باشد.
 نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم دو روش رایج و عمومی در نحوه نورپردازی محیط‌های مختلف محسوب می‌شود.در هر یک از این روش‌ها می‌تواند بر نحوه صحیح در استفاده از نورپردازی موثر باشد.

انواع نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم

انواع نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم
انواع نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم

 نورپردازی‌های مستقیم

اگر شما در محیطی هستید که نیاز دارید که تجهیزات و ادوات داخل محیط از روشنایی خاص برخوردار باشند؛ باید حتماً زاویه توزیع نور مستقیم باشد. همچنین نور پرتاب شده باید دارای کنتراست بالا باشد.
بر همین اساس متخصصین و تکنسین نورپردازی از نورپردازی‌های مستقیم در این گونه موارد استفاده می‌کنند. حالا ممکن است فکر کنید در یک فضای خانه چه بخش‌هایی نیاز به نور مستقیم دارد. از جمله مکان‌های آشپزخانه؛ اتاق مطالعه؛ اشاره داشته باشیم.
از مکان‌های دیگر می‌توان به فضای اتاق اداری؛ موزه‌ها و گالری‌ها اشاره کرد که؛ نور مستقیم برای بهره‌وری بیشتر نیاز دارند. در واقع نور مستقیم اشیا را دقیق‌تر روشن می‌کند و باعث افزایش دید شما از شرایط محیطتان خواهد شد.
در واقع یک نورپردازی تمرکزی محسوب می‌شود. حتی در نورپردازی‌های مستقیم می‌توانیم از چند منبع نوری مناسب برای روشن کردن فضا استفاده کنیم. برای فضاهای مختلف مثلاً: چراغ پارکی آویز, چراغ باغی آویز یا استفاده از چراغ‌های ریلی؛ دان لایت و چراغ‌های پنلی همگی جزو چراغ‌های نورپردازی مستقیم محسوب می‌شوند.

نورپردازی غیر مستقیم

نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم هر دو اگر صحیح استفاده شوند خیلی جذاب هستند. اما یکی از فاکتورهای جذاب در نورپردازی استفاده از نورپردازی‌های غیر مستقیم است. مثلاً با نورپردازی‌های غیر مستقیم می‌توانید یک حد و مرز عمومی را در محیط ایجاد کنید.
شما در نورپردازی غیر مستقیم هیچ وقت دچار خیرگی نخواهید شد و در واقع می‌توانید با این سبک از نورپردازی یک فضای آرامش بخش ایجاد کنید. تجهیزاتی که در زمان نورپردازی غیر مستقیم استفاده می‌کنیم خیلی مهم هستند.
همچنین می‌توانند کیفیت و جذابیت محیط را چند برابر کنند. ضمن اینکه مبحث زیبایی محیط به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
پرطرفدارترین منابع روشنایی مستقیم و غیرمستقیم
نورپردازی مستقیم و غیر مستقیم

کدام چراغ‌ها و روشنایی‌ها برای نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم مناسبند؟

برای اینکه به این سوال جواب دهیم باید بدانید که شما در چه محیطی می‌خواهید نورپردازی را انجام دهید. مثلاً اگر در فضای داخلی ساختمان باشید و هدف شما از یک نورپردازی روی میز کارتان باشد؛ خوب استفاده از یک چراغ کوچک و یک نور جهت‌دار می‌تواند خیلی جذاب باشد.
اما اگر همین چراغ کوچک را در یک محیط عمومی بخواهید استفاده کنید؛کیفیتی را که در محیط داخلی داشتید ؛در بیرون نخواهید داشت .پس برای محیط‌های بیرونی می‌توانید به عنوان مثال از نورپردازی‌های دیوارکوب با شدت نور متفاوت استفاده کنید.
در بخشی که نورپردازی جنبه زیباشناختی دارد شما می‌توانید از تکنیک‌ها و فنون نورپردازی استفاده کنید. در این زمینه می‌توانید از یک طراح متخصص هم کمک بگیرید. البته پیشنهاد ما این است از آنجایی که تولید کنندگان روشنایی به دلیل مهارت و توانایی‌های کافی در تولید و نحوه به کارگیری از چراغ‌ها دارند حتماً از پیشنهادات آنها نیز استفاده کنید.
از جمله متخصصین و تکنسین‌های روشنایی در این حوزه تخصصی می‌توان به جناب آقای مهندس مهدی رمضانی اشاره کنیم .
شما می‌توانید با مشاوره‌های تخصصی ایشان علاوه بر نحوه صحیح استفاده از چراغ‌ها و نحوه نورپردازی دقیق از چراغ‌های مناسب استفاده کنید.
ضمن اینکه ایشان با معرفی انواع پایه چراغ باغی؛ چراغ پارکی می‌تواند به شما یک نورپردازی با کیفیت با انواع چراغ‌های مناسب برای نورپردازی مستقیم یا غیر مستقیم معرفی کند.تا با انواع مدل‌های چراغ‌های آویز ؛چراغ‌های دیوارکوب و چراغ‌هایی که می‌تواند مناسب بر محوطه‌های بیرونی باشد آشنا خواهیم شد .

پرطرفدارترین منابع روشنایی مستقیم و غیرمستقیم

برای نحوه استفاده و به کارگیری هر یک از چراغ‌های زیر هم اکنون می‌توانید با مشاورین ما در مجموعه الین تماس بگیرید ما علاوه بر ارائه چراغ‌های با کیفیت به شما نحوه استفاده صحیح و نورپردازی دقیق با تکیه بر تکنیک‌های نورپردازی مستقیم و غیر مستقیم را آموزش خواهیم داد.
نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم
نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم
نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم

چگونه یک نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم با کیفیت داشته باشیم

به کارگیری فنون نورپردازی بر اساس اصول استاندارد می‌تواند باعث شود تا دغدغه شما در خصوص کیفیت نورپردازی را کاهش دهد. اگر می‌خواهید که یک نورپردازی مستقیم و غیر مستقیم با کیفیت داشته باشید باید در اولین گام استانداردهای روشنایی هر یک از فنون نورپردازی‌ را رعایت کنید.
چرا که وقتی شما استانداردها را رعایت کرده باشید در واقع تضمین کننده شرایط فیزیکی و روانی نرمال محیط بر روی افراد خواهید بود.
این اصول استاندارد شامل:
 • استفاده از روشنایی‌های مناسب و کاربردی می‌باشد.
 • میزان نور
 • شدت نور
 • استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب در محیط
 • زاویه‌های نورپردازی
 • سبک نورپردازی
 • طراحی‌های صحیح
 • دقت به جزئیات
 • فاصله تجهیزات روشنایی نسبت به هم
 • نحوه اجرا
 • جهت و زاویه نورپردازی
 • استفاده از انواع نورهای رنگی ساده ؛خطی
 • زمانبندی روشنایی‌ها
 • بازتاب نور
همه و همه می‌توانند به شما در یک نورپردازی با کیفیت کمک کنند.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی رمضانی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09129511334
mobile icon شماره موبایل: 09151061334
instagram icon اینستاگرام: elin.light
facebook icon فیس بوک: elin.lighting
twitter icon توئیتر: elin_company
pinterest icon پینترست: elincompany
linkedin icon لینکدین: elinlightcompany
tumblr icon تامبلر: elin-company
email icon پست الکترونیکی: ElinLightingGroup@gmail.com
email icon پست الکترونیکی: info@elinlighting.com
url icon آدرس سایت: www.elinlighting.com

مطلب پیشنهادی

قیمت چراغ ویلایی

قیمت چراغ ویلایی